Hopp til hovudinnhald Hopp til søk Hopp til bunntekst

Lag og organisasjonar



Skjer det endringar t.d med kontaktpersonar eller at lag blir oppretta eller lagde ned, kan du gje melding til tenestetorget@vinje.kommune.no



Pensjonistlag

Kontaktperson

Tlf

E-post/nettstad

Øvre Vinje pensjonistlag Margit Apeland 909 50 688 alfeinap@online.no
Ytre Vinje pensjonistlag Asbjørn Gardsjord    asbj.gards@gmail.com

Kristeleg lag

Kontaktperson

Tlf             

E-post/nettstad

Dåpsutvalet i Grungedal sokn Tone Edland 959 30 407 tone.edland@vinje.kommune.no
Grungedal og Vinje/Nesland sokn

   
Grungedal diakoniutval Aasne Tone Djuve Edland 902 96 901 aasne.tone@hotmail.com
Fredagsklubben/Tennplugg

   
Edland triangeljenter Kari Bjåen 918 10 929  

Idrett- og friluftslag 

Kontaktperson

Tlf

E-post/nettstad

IL Dyre Vaa - leiar Marit Svenning Berg 955 53 449 ildyrevaa.no
IL Dyre Vaa - Alpin - skileik Gunn Heidi Aas 922 57 320 gheidi-a@online.no
IL Dyre Vaa - Fotball Cecilie Rasmussen Nystog 995 92 451 crnystog@gmail.com
IL Dyre Vaa - Skiskyting Nina Skeie 977 50 921 ninaskogen@yahoo.com
IL Dyre Vaa - Klatring Olav Romtveit 930 01 364 olav_romtveit@hotmail.com
IL Dyre Vaa - Langrenn - skileik Merete Skinnarland 908 24 476 merete.skinnarland@gmail.com
IL Dyre Vaa - Orientering Nils Albert Aamand 474 14 489 niaaa77@yahoo.com
IL Rein - leiar Gyri Midtveit 959 35 793 reinil.no
IL Rein - Fotball Adis Smajic 913 77 767 reinfotball@gmail.com
IL Rein - Orientering Josefina Ignacia V. Montiel 482 41 853  josefina_montiel18@hotmail.cl
IL Rein - Ski Nelly Hermansen 481 19 685 n-hermansen@live.no
Vinje IL - leiar Ingrid Sudbø Tveito 414 77 230 vinjeil.no
Vinje IL - Fotball Sigrid Hylland
Jeanette Aamyri Olsnes
971 66 411
917 42 820
vinjefotball@gmail.com
Vinje IL - Friidrett Bjørn Kleiv 996 16 509 bjokleiv@outlook.com
Vinje IL - Ski Tone Midtbø 995 75 536 tonenemi@gmail.com
Haukelirennet Trond Neri Flothyl 907 71 119 trond.flothyl@haukelirennet.no
Rauland kiteklubb Bård Henning Midtbøen 990 17 580 baardhm16@gmail.com
Haukeli Jeger og Fisk Kåre Hovden 997 26 270 Haukeli JFF
Vinje - Barnas Turlag Anne Kvaale Bjerk 958 15 930 annek.bjerk@gmail.com
Vinje Turlag Thor Christiansen 995 19 558 telethor84@gmail.comVinje-turlag
Helterennet Aud Irene Kittelsen 924 97 618 helterennet@telemarkhelten.no
Helteløpet Aud Irene Kittelsen 924 97 618 helterennet@telemarkhelten.no
Morger Rideklubb Guro Bitustøyl 415 69 539 Morger Rideklubb
Vest-Telemark Fotball Fredrik Damberg 811 46 226  
Geitebukken Sjakklubb Jon Rikard Kleven 909 70 143 jon.rikard.kleven@vinje.kommune.no
Vinje Løypelag Aslak Krossbakken 951 00 489 aslak.k@online.no
Geitebukken ungdomssjakklubb Jon Rikard Kleven 909 70 143 jon.rikard.kleven@vinje.kommune.no
Rauland Jeger og Fisk Halvor Loftsgarden 480 17 860  halvor.loftsgarden@gmail.com
Øyfjell Aerobic Emilie Asplin 928 99 998 emilie.asplin@t-fk.no
Øyfjell Trenings- og Kettlebellklubb Harald Rishovd 35 07 38 16 rikshovu@online.no
       
 

Song, musikk og dans

Kontaktperson

Tlf

E-post/nettstad

Vinje kulturskule Signe Marie kittelsaa 958 97 895 signe.m.kittelsaa@vinje.kommune.no
Rauland musikkorps Leif Isaksen  917 88 259        leifedvard@gmail.com
Spelemannslaget Falkeriset  Ingrid Hamberg 917 02 497 ingrid.hamberg@raulandsakademiet.no
Vinje songlag Vegard Omdal 944 87 285 vespa369@hotmail.com
Vinje Spel og dans Ellen B. Nordstoga 975 74 084 enordstoga@icloud.com
Viser i sentrum Anna Elin Mitilda Moberg 976 01 417 elinmoberg@hotmail.com
Folkemusikkscena på Rauland Ingrid Hamberg 917 02 497

Haukeli-Edland musikkorps Anne Marie Åsheim 909 84 480 anne.m.aasheim@gmail.com
Rauland og Vinje Folkemusikkfond (RVFF) Knut Erik Jordstøyl 913 79 157 knuterik@lk2020.no
Fjellrøyst (damekor) Lena Øygarden 974 96 485 lena.oygarden@vinje.kommune.no



Sanitetslag/bygdekvinnelag

Kontaktperson

Tlf

E-post/nettstad

Rauland bygdekvinnelag Karin Drivarbekk 901 61 345      
Øvre Vinje sanitetslag Bibbi Christenson 911 18 499 birgitch@online.no
Vinje sanitetslag Tove Våle 958 12 356  tove-v@outlook.com
Rauland sanitetslag Anne-Brit Ophaug 922 32 089 annebrittophaug@gmail.com
Vinje bygdekvinnelag



 



Kunsutstillingar/foreningar

Kontaktperson

Tlf

E-post/nettstad

Vinje handverkslag Bjørg Krossbakken 990 40 650              vinjehandverkslag.no
Haukeli husflidslag Randi Flothyl 906 73 998 husflidsbue@outlook.com
Støttelaget for Øyfjell bygdemuseum Gudny Lid Unhjem 938 55 541  
Rauland husflidslag Eli Wendelbo 990 20 073 husflid.no/lokallag/telemark/

lokallag/rauland_husflidslag
 Handverksnemda  Ann mari Jore    



Grendelag

Kontaktperson

Tlf

E-post/nettstad

Haukeli-Edland grendelag  Ragnvald Christenson 911 18 499            ragnv-c@online.no
Smørklepp grendelag Lilly Andrea Slåtta 971 70 986 lillyslatta@gmail.com
Øyfjell grendelag Wenche Tvedt Trovatn 915 12 931   wenche.trovatn@gmail.com
Vinje grendelag Ragnfrid Høgmo Bakken 906 81 023 ragnfrid.bakken@gmail.com
Møsstrond bygdelag Madelein Jomafjell 976 61 273 m.jomafjell@gmail.com
Rorge grendelag Tor Ivar Drivarbekk-Åmot 476 81 008  
Grungedal grendelag Bjørn Teigen 915 12 380 overland.sondre@outlook.com
Arabygdi grendelag Jon Olav Hauge 958 55 035 jonolav.hauge1@gmail.com
Vå grendehus Arne Vaa 971 75 455 nordskog@gmail.com
Livivinje Åsne Midtun 901 99 252 aasnemi@outlook.com
Øyfjell Utvikling Anna Vinjerui Lid 402 95 381 annavlid@gmail.com
Møsstrond bygdeutvikling Sigmund Tvitekkja 915 79 303 sigmund.tvitekkja@gmail.com

Historielag 

Kontaktperson

Tlf

E-post/nettstad

Vinje historielag Vetle Hylland Olsnes 977 42 997 vholsnes@online.no
Rauland historielag Toril Nicolaisen 952 12 925 torilnico@gmail.com
Sullamrei historielag - øvre Vinje Ragnvald Christenson 916 63 922 ragnv-c@online.no

Skyttarlag 

Kontaktperson

Tlf

E-post/nettstad

Øyfjell miniatyr- og pistolklubb Gunnar Breiland 477 50 065 oyfjellminiatyrogpistollag@gmail.com
Rauland pistolklubb Knut Mosand 930 21 839 kmosand@gmail.com
Ytre Vinje skyttarlag Bjørn Hylland 906 15 568 bjoe-hy@online.no
Øyfjell skytterlag Elin Rugli 924 48 040 oyfjell@skytterlag.no
Arabygdi skyttarlag Aslak Kåsa 916 36 754  
Møsstrond skyttarlag Jarle Nordjordet 952 05 099 jarlenord@hotmail.com
Rauland skytterlag Tor Olav Loftsgarden 411 00 481 rauland@skytterlag.no

  

Motorklubbar

Kontaktperson

Tlf

E-post/nettstad

Haukeli motorklubb Ånund Vaa 909 77 633       anund@vinjeindustri.no
Åmot motorklubb Bård Bestum 901 67 402 b.bestum@gmail.com
Møsstrond Snøscooterklubb Marie Larsen 482 73 738 post@skuter.no
Rauland SnoskuterklubbK Kristian Solbakken 906 50 324 krsol2@hotmail.com

Ymse 

Kontaktperson

Tlf

E-post/nettstad

Vinje ungdomslag Signe Bråstøyl 926 67 483 sbrastoyl@gmail.com
Folkeakademiet i Vinje Kristina Vaitkuviene 954 90 067 kristina.jv@gmail.com
Vinje/Haukeli Røde Kors hjelpekorps Vetle Hylland Olsnes 977 42 997 vhrkhj@gmail.com
Folkeakademiet i Rauland Boudewijn Kerssemakers 954 69 982 boudewijn.kerssemakers

@vinje.kommune.no
Kjerringråd Jorid Svalastog 977 89 806 joridsvalastog@gmail.com
Støttelaget for PU Augon Romtveit 990 20 116 augon.romtveit@gmail.com
Vinje hagelag Eva Versto 415 78 798  
Vinje mållag Kari Rustberggard 970 72 003 kari.r@hogetveit.no
Tokke og Vinje Revmatikerlag Inger Margrethe Rønningen 970 60 462 tokkeogvinje.te@revmatiker.org 
Fivil 4H Frøydis Fossli 918 88 453 froydis.fossli@vinje.kommune.no
Flykning hjelper flykninger Ali Abdi Mohamed 482 57 239 abdi.m.ali@vinje.kommune.no
Litteraturdagane i Vinje, medlemslaget Knut Kostveit 934 90 320 knut@bronnboring.no
Litteraturdagane i Vinje, festivalen Kristian W Rantala 410 17 255 kristian.rantala@vinjesenteret.no
Vinje lag av LHL Overtatt av Vest-Telemark laga v LHL Kviteseid    
Haukeli Revyen Tommy Lindskog 926 61 721 tlindskog@hotmail.com
Vest-Telemark Bonde og småbrukarlag  Gunnar Haugo 975 78 643 gunnarhaugo62@gmail.com
Vinje og Tokke lag av høyrselhemma Astrid Nystog 990 41 463 astrid.nystog@gmail.com
Åmot Vel Ingrid Sudbø Tveito 414 77 230 facebook 

ingrid.tveito@gmail.com
Seljord og omegn lokallag av Norges Fibromyalgiforbund Ruth Heidi Vaagen 971 95 501  
Rjupa 4H Ingebjørg Drivarbekk-Åmot 959 30 883 ingdriv83@gmail.com
Dølten ungdomsklubb Line Haugen 94896793 lhaugen93@gmail.com
Norsk folkehjelp Rauland skredgruppe Bård Henning Midtbøen 465 14 113 baardhm16@gmail.com
Rauland bridgeklubb Oddbjørn Hyttedalen 906 08 516 oddbjorn.hyttedalen@gmail.com

Næringslag/-grupper

Kontaktperson

Tlf

E-post/nettstad

Vinje næringslag Håvard Bratland 958 11 346 haavard.bratland@gmail.com
Haukeli næringslag Elin Apeland 916 22 754 elin@haukelihytter.no
Sentrumsgruppa Rauland Turist  Kjersti Torvetjønn 977 24 532 info@raulandfjellsport.no

  • eBillett
  • Fjellnettverket
  • Val
  • visithaukeli logo
  • visitrauland logo
  • VisitVinje Logo
  • nasjonalparkkommune logo

vinje.kommune.no nyttar informasjonskapslar (cookies) slik at me kan yte deg betre service. Informasjonskapslane blir i hovudsak nytta for trafikkmåling og optimalisering av tenesten. Du kan fortsette å bruke vinje.kommune.no som vanleg dersom du godtek dette. Dersom du vil vita meir, kan du lese om vår bruk av informasjonskapslar. Lukk